Kim jestem?

Fotograf Ślubny Grzegorz Data

 Rocznik ’83, szczęśliwy mąż i tata Huberta.

Cześć, dziękuję za odwiedziny. Rozgośćcie się i nie bójcie czytać kolejnych zdań. Nie będę tutaj pisał, że urodziłem się z aparatem w ręku, zamiast samochodzikami bawiłem się aparatem, spędziłem dzieciństwo w ciemni fotograficznej. Postaram się w kilku „normalnych” zdaniach opisać to, w jaki sposób pracuję.

Droga do fotografii ślubnej

Jest rok 2003 – jestem studentem dziennikarstwa. Spośród różnych warsztatów najbardziej przypadły mi do gustu te z fotografii i reportażu. Początkowo wygrywa reportaż i pierwsze fotoreporterskie akredytacje, a dalej już jakoś to wszystko poszło. Reszta, to już historia.

Aparat stał się narzędziem mojej pracy, którą bardzo lubię. Przez lata utwierdziłem się w przekonaniu, że fotografia ślubna to coś, co sprawia mi najwięcej radości w życiu zawodowym. Ponadto, uwielbiam pracę z ludźmi. Każde zlecenie, to dla mnie nowa historia i wyzwanie, któremu chcę jak najlepiej sprostać. Myślę, że moje zaangażowanie sprawia, że po prostu dobrze sprawdzam się jako fotograf na ślub.

Luźna i przyjazna atmosfera

Jako fotograf ślubny bardzo cenię sobie naturalność i prawdziwość wszystkich wykonanych przeze mnie zdjęć. Wychodzę z założenia, że rola zatrudnionego fotografa na wesele w dużej mierze polega na byciu niewidzialnym. Poza tym nie jestem typem dyktatora. Uważam, że ustawianie gości i Młodych z prośbą o szeroki uśmiech jest po prostu nienaturalne. Staram się, abyście czuli się przy mnie jak najbardziej swobodnie. Chcę pokazywać prawdziwe emocje, które zamknięte w kadrze stworzą pamiątkę na całe życie. Dobra fotografia ślubna, to potężny ładunek emocjonalny połączony ze spontanicznością. Jeśli takiej właśnie szukacie, zapraszam do współpracy.

Fotografia Ślubna

Preferuję reporterskie podejście. Nie jestem reżyserem, a fotografem ślubnym, więc w dyskretny i kompletny sposób oddaję niezwykłą atmosferę Waszego wielkiego dnia oraz towarzyszące mu emocje. Termin wykonania sesji plenerowych, z każdą Parą ustalam indywidualnie. Jestem otwarty zarówno na wykonanie zdjęć w dniu ślubu, jak i w innym, dowolnym przez Was wybranym. Jako profesjonalny fotograf na ślub pracuję na aparatach Canon  plus obiektywy stałoogniskowe 35, 50, 85, 135 klasy L. Każde zdjęcie, które ode mnie otrzymacie, jest poddawane kompletnej obróbce.
Posiadam zaświadczenie pozwalające na fotografowanie uroczystości kościelnych wydane przez Kurię Diecezjalną. Jeśli moje podejście do pracy oraz zdjęcia przypadły Wam do gustu, spotkamy się i omówimy szczegóły współpracy.