FAQ

Pytania i odpowiedzi

Aby ułatwić Wam poszukiwania Waszego fotografa ślubnego na podstawie zapytań, spotkań z Parami przestawiam odpowiedzi na Wasze częste pytania jak i swój styl współpracy. Kolejność dowolna.

 1.  Dostępność terminu, jak wcześnie trzeba zarezerwować usługę – tutaj nie ma reguły że należy to zrobić dwa lata wcześniej lub pół roku, jeśli po przeglądnięciu strony, będziecie zainteresowani, zapraszam do kontaktu poprzez formularz na stronie www, mail, telefon.
 2. Koszt usługi  – uzależniony jest od wybranego pakietu.  Aby otrzymać szczegółową ofertę, proszę w zapytaniu podać termin oraz lokalizacje.
 3. Oferta – pełną ofertę można znaleźć na stronie w zakładce oferta, znajdziecie tam również wzornik oferowanych albumów/ foto książek.
 4. Czy można zamówić dodatkowe albumy, fotoksiązki, wydruki.   Tak, ofertę można w pełni modyfikować, dostosować to swoich potrzeb.
 5. Czy możemy się spotkać – jasne, zapraszam na kawę, przeglądnąć zdjęcia, album, książkę, aby porozmawiać, poznać osobę która może Wam towarzyszyć w tak ważnym dla Was dniu.
 6. Przeglądnęliśmy stronę, odpowiada nam oferta – jak możemy podpisać umowę? Umowę można zawrzeć podczas spotkania lub korespondencyjnie. Zawarcie umowy wymaga wpłacenia zaliczki, wysokość zaliczki uzależniona od wybranego pakietu.
 7. Mieszkamy poza polską, jak możemy zawrzeć umowę? Umowa zostaje wysłana na wskazany przez Was adres, bez względu na miejsce zamieszkania po wpłacie zaliczki termin zostaje zarezerwowany. Umowę można również otrzymać w wersji elektronicznej.
 8.  Czy działasz legalnie – tak działam na podstawie zarejestrowanej działalności, każda para otrzymuje rachunek.
 9. Ubiór podczas uroczystości – spokojnie, nie biegam w t-shirt z logo jak kierownik wycieczki. Ubiór jest dostosowany do uroczystości.
 10. Jak długo czekamy na odbiór zdjęć – termin ten wynosi 1- 3 miesięcy maxymalnie, jest on zapisany w umowie.
 11. Czy posiadasz zapasowy aparat? Tak pracuję na dwa aparaty wraz z zestawem obiektywów.
 12. Ksiądz podczas spotkania, wspominał, że fotograf powinien posiadać zaświadczenie o możliwości wykonywania zdjęć. Czy w związku z tym posiadasz takie zaświadczenie? Tak posiadam zaświadczenie wydane przez kurię, które upoważnia do wykonywania zdjęć w kościele.
 13. Kiedy i gdzie będziemy wykonywać sesję plenerową? Zdjęcia plenerowe są wykonywane są po uzgodnieniu w dowolnym terminie po Waszym ślubie. Zazwyczaj jest to kilka dni po ceremonii. Para otrzymuje kilka miejsc do wyboru. Zobacz przykłady.
 14. Ile zdjęć otrzymujemy i w jakiej formie? W zależności od wybranego pakietu zdjęcia otrzymujecie w formie albumu tradycyjnego lub foto książki. Pakiety oferują również łączenie tych form. Każdy z pakietów zawiera również zdjęcia w formie elektronicznej – minimum 550 w pełni obrobionych zdjęć. Wszystko zapisane jest w umowie.
 15. Umowa podpisana – co dalej? Kilka dni przed ślubem dokładnie omawiamy przebieg dnia Waszego ślubu, kluczowe momenty. Prace zaczynam od uzgodnionej wcześniej godziny, kończymy o 0:30 (koniec oczepin).